0944 476 913

 

Milí rodičia! 

PORADNE A PREVENCIE  sa vykonávajú v normálnom režime, podľa objednania.

Prosím rodičov aby  vypľňali a posielali  dotazniky  psychomotorického vývoja cez www.zdraviedietata.sk 2 dni pred  plávanou poradňou.

PREVENCIE a OČKOVANIA v 1.5roku, 4.5 roku, 10.5roku , 12.5roku  :  objednajte sa cez mail – budeme   Vás kontaktovat ohľadne času príchodu do amb 

PREVENCIE  bez očkovania (  najneskôr  5mes  pred dovŕšením  3,5,9,15,17,19 rokov) : objednajte sa cez mail – budeme   Vás kontaktovat ohľadne času príchodu do amb 

(V pripade potreby konzultácie nás kontaktujte mailom v čase  ord. hodín)

POTVRDENIA: tlačivo vložte do schránky . Potvrdenie si môžete vyzdvihnúť počas ordinačných hodín bez objednania.

Potvrdenie o chorobe trvajúcej viac ako 5 dní (nie o tom, že je dieťa opäť zdravé!!) nie je možné vystaviť  po telefonickej konzultácii.

Absenciu 5dní môže ospravedlňiť rodič opakovane počas školského roka!

   

Pre odporúčenia  pri riešení  stavov v spojitosti s covid, duševné zdravie detaťa, hnačka, horúčka  kliknite na  nasledujúci odkaz:
RADY RODIČOM

Vyberanie kliešťov

Nachádzame sa v endemickej oblasti výskytu kliešťovej encefalitídy, preto pred  pobytom v prírode  zabezpečte  dôslednú ochranu  detí oblečením( šiltovka,dlhé rukávy a dlhé nohavice) a použitím bezpečných repelentov! Po návrate domov oprášte oblečenie a dôsledne skontroľujte celé telo, hlavne kožne záhyby aj vlasy Vášho dieťaťa.V prípade, že  nájdete prisatého kliešťa, hned ho odstráňte.  Pred samotným odstraňovaním kliešťa  miesto prisatia na pokožke  dezinfikuje (nie je žiaduce sa snažiť kliešťa udusiť olejom, či masťou, pretože pri dusení môže obsah čriev vyvrhnúť do rany, a tak zvýšiť riziko prenosu nákazy).Stačí ho jemne vykývať  vatovým tampónom kým sa sám nepustí.Miesto vydezinfikujte!  V prípade, že hlavička kliešťa zostane v koži,kontaktujte  nás alebo chirurgickú ambulanciu( napr MUDr Hudec Strečnianska, 0902 884 488)

Dôležité je miesto prisatia kliešťa sledovat ešte 2 týždne!!! V pripade, že sa  objaví  začervenie šíracie sa do priestoru, s  centrálnym vybledom, objednajte sa na vyšetrenie do ambulancie!

                      

Milí rodičia!

  Na  www.pediatridetom.sk  nájdete   odborné informácie a usmernenia   pri chorobe dieťaťa. Prečítajte si , kým sa objednáte na vyšetrenie, alebo vyrazíte na pohotovosť!

PROSÍM NEZAHLCUJTE NÁS   SÚČASNE MAILOM,  AJ CEZ REZERVÁCIE!

Miesto sms píšte MAIL:   info.ambulancia.vres@gmail.com  ( sms komunikaciu sme zrušili  cca pred rokom)

OBJEDNAŤ  cez rezervačný systém  SA  DÁ   V AKTUÁLNY DEŃ OD RÁNA . Neprichádzajte s chorým dieťaťom do  ambulancie  pred 10.30h v utorok pred 14.30h 

Vzhľadom k  veľlému počtu pacientov v starostlivosti našej ambulancie prosím , aby ste na vyšetrenie objednávali len závažne stavy. V pripade soplikov,kašlikov, teploty do 38 st, hnačky, pri dobrom stave dieťaťa sa liečte doma , ozvite sa pri zhoršeni.   

Zhľadom k zvýšenému výskytu covidu  a chrípkových ochorení ,si prosim urobte doma test na chrípku a covid ,  ak je to možné. Uľahčí nám to management pacientov v ambulancii.

Potvrdenia: Tlačivo vložte do schránky .Pre potvrdené tlačivo sa dostavte  nasledujuci deň  počas ordinačných hodin. Bez dieťaťa

Na vyšetrenie s akútne chorým dieťaťom sa prosím objednajte cez rezervačný systém. Prosím zvážte svoju epidemiologickú situáciu a  otestujte svoje dieťa aspoň  antigenovým testom na Covid 19.
Poradne, prevencie a očkovania sa vykonávajú podla objednania(mail)
Z epidemiologických dôvodov vstupujte do čakárne a do ambulancie  v sprievode jedného rodiča !
Ďakujeme !