0944 476 913

Čo mám robiť ak som COVID 19 pozitívny?
Čo mám robiť ak som bol v úzkom kontakte s COVID 19?

Milí rodičia!  Veľmi Vás prosím aby ste dodržiavali usmernenia, ktoré vyplývajú z  nariadenia vlády SR.

 Vzhľadom k zhoršovaniu epidemiologickej situácie   dbajte na častú a správnu hygienu rúk aj prostredia, ochranu nosa a úst v uzavretom priestore. Zvážte učasť na hromadných akciách,  obmedzte stretávanie   s kamarátmi a s rodinou.

PORADNE A PREVENCIE  sy vykonávajú v normálnom režime

Prosím rodičov aby naďalej vypľňali a posielali  dotazniky  psychomotorického vývoja cez www.zdraviedietata.sk

PREVENCIE a OČKOVANIA v  5,5 r, 10,5r , 12,5r  :  objednajte sa cez sms – budeme   Vás kontaktovat ohľadne času príchodu do amb 

PREVENCIE  bez očkovania (  cca 2mes  pred dovŕšením  3,5,9,15,17 rokov) : objednajte sa cez sms – budeme   Vás kontaktovat ohľadne času príchodu do amb 

(V pripade potreby konzultácie nás kontaktujte telefonicky v čase poradní podľa ord. hodín)

POTVRDENIA: počas ordinačných hodín bez objednania.

Potvrdenie o chorobe trvajúcej viac ako 5 dní (nie o tom, že je dieťa opäť zdravé!!) je možné vystaviť aj po telefonickej konzultácii. Nie je nutné priviesť dieťa do ambulancie , ak nepotrebuje  intervenciu lekára a stav zvládate aj sami.

Absenciu 5dní môže ospravedlňiť rodič!

   

Pre zachovanie základnej zdravotnej starostlivosti v ambulanciách primárnych pediatrov je nevyhnutné upraviť režim v ambulanciách tak, aby nebol ohrozený personál ambulancií ako aj prichádzajúci pacienti.

Núdzový režim je podmienený epidemiologickou situáciou a nedostatkom primeraných ochranných prostriedkov, ktoré by chránili zdravotníkov pred infekciou. V prípade, že budú dostupné, usmernenia sa môžu zmeniť.

Postup pre všetkých rodičov a pacientov je nasledovný:

 1. Všetci bez výnimky v prípade ťažkostí dieťaťa alebo otázok sa objednajte cez náš rezervačný systém (do poznámky napište dôvod návštevy) My  Vás budeme kontaktovať telefonicky. Po dohode  sa v príslušnom čase  dostavte  pred čakáreň. My si vás vyzdvihneme, keď to bude bezpečné.Bez predchádzajúcej dohody nebudete môcť vojsť do čakárne. Môžete  zavolať alebo poslať sms- budeme Vás kontaktovať.
 2. Po krátkom vysvetlení ťažkostí Vám položíme nasledujúce otázky:
 • máte vy alebo vaše dieťa príznaky respiračnej infekcie?
 • máte vy alebo vaše dieťa alebo iná blízka osoba cestovateľskú anamnézu? (za rizikové krajiny sa považujú VŠETKY krajiny).
 • ste vy alebo vaše dieťa v nariadenej karanténe?
 1. Podľa zistených skutočností určíme ďalší postup.
 2. Ak nemáte podozrenie na infekciu koronavírusom, a dieťa vykazuje mierne príznaky ako je nádcha, vlhký kašeľ, mierna teplota pod 38 stupňov, hnačka – dieťa doma liečte, a volajte len pri zhoršení.
 3. Ak máte dlhotrvajúci problém, ako pobolievanie brucha, kožné problémy alebo problémy napríklad so stolicou bez akútneho zhoršenia, odložte žiadosť o vyšetrenie podľa stavu dieťaťa po skončení núdzového režimu
 4. Ak potrebujete lieky, predpisované špecialistami, prednostne požiadajte o e-recept Vašich odborných lekárov, ak to nepôjde, objednajte si na našej webovej stránke v sekcii OBJEDNÁNIE RECEPTOV
 5. Všetky ostatné lieky budú vystavované výlučne elektronicky
 6. Nevystavujeme žiadne potvrdenia o zdravotnom stave
 7. Vykonávame preventívne prehliadky a  poradne.
 8. OČR pre deti do 10 rokov (desiate narodeniny) si vybavujete Vy priamo cez Sociálnu poisťovňu. OČR pre deti 10 rokov + 1 deň vystavujeme my v ambulancii – telefonicky, vypíšeme tlačivo a potom posielame hromadne do Sociálnej poisťovne na konci mesiaca – neprichádzajte po tlačivá do ambulancie – nebudeme ich vydávať osobne!!
 9. Ak sa náhle zhorší zdravotný stav dieťaťa a je po ordinačných hodinách, a máte podozrenie na infekciu COVID-19, volajte 155.
 10. Ak potrebujete súrnu konzultáciu ohľadne zhoršeného zdravotného stavu dieťaťa, u ktorého NEMÁTE podozrenie na infekciu COVID-19, môžete nás kontaktovať na našom telefónnom čísle . Tento ústretový krok robíme pre odľahčenie záchranných zdravotných zložiek. Prosíme, aby ste túto možnosť využívali zodpovedne a ohľaduplne.

Naďalej platia predchádzajúce odporúčania:

 

Ak ste vy, rodičia, s Vaším dieťaťom alebo bez neho, boli v oblastiach, označených ako rizikové oblasti so šírením koronavírusu COVID-19, vrátili ste sa o susedných krajin, alebo ste boli v kontakte s osobami s potvrdenou alebo pravdepodobnou infekciou koronavírusom, telefonicky informujte svojho primárneho pediatra a zostaňte dobrovoľne doma v domácej izolácii najmenej 10 dní od poslednej možnej expozície. Ak sa objavia príznaky ochorenia treba kontaktovať  primarneho pediatra.

Ak máte podozrenie, že Vaše dieťa mohlo byť infikované, neprivádzajte ho do ambulancie primárneho pediatra. Telefonicky  kontaktujte prednostne  našu ambulanciu. Mimo ord.hod . ak  sa objavia  priznaky ochorenia  kontaktujte nepretržitú linku Úradu verejného zdravotníctva 0917 222 682 alebo Regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

V prípade, že je zdravotný stav Vášho dieťaťa vážny a vyžaduje okamžitú intervenciu volajte linku 155

Ak máte podozrenie, že Vaše dieťa mohlo byť infikované, zabráňte kontaktu Vášho dieťaťa s inými osobami, nechoďte von a necestujte. Oddeľte svoje dieťa od ostatných členov rodiny, do samostatnej izby, ak je to možné, vyčleňte samostatnú kúpeľňu. Obmedzte tiež kontakt dieťaťa s domácimi zvieratami, pretože nie sú spoľahlivé dáta o prenose vírusu na zvieratá. Podľa možností dbajte, aby dieťa s možnou infekciou nosilo rúško, ak to nie je možné, chráňte pri nevyhnutnom kontakte ostatných členov rodiny rúškom.

Opakovane doma čistite povrchy predmetov alkoholovými roztokmi s obsahom
alkoholu najmenej 60% alebo čistiacimi prostriedkami na báze chlóru, tiež hračky a iné predmety, ktoré prichádzajú do styku s deťmi.

Ak má Vaše dieťa príznaky choroby – má teplotu, kašeľ, nádchu, bolesti hrdla, hlavy, nechajte ho v domácom ošetrení po úplné vyzdravenie. Nepoužívajte lieky – hlavne antibiotiká – bez odporúčania pediatra.

Ak Vaše dieťa kašle alebo kýcha, naučte ho zakrývať si ústa papierovou vreckovkou alebo schovať si nos a ústa do ramena alebo lakťovej jamky (nezakrývať si ruky a nos dlaňou).

Ak ste Vy, rodičia, chorí s príznakmi chrípke-podobnej infekcie, noste doma rúško na tvár. Po použití opatrne zahoďte rúško do uzatvorenej smetnej nádoby.

Umývajte sebe i dieťaťu často ruky mydlom a teplou vodou po dobu najmenej 80 sekúnd až 1 min, prípadne používajte dezinfekčný gél s minimálnym obsahom 60% alkoholu.
Nechytajte si neumytými rukami svoj nos, ústa a oči, a podobne učte svoje deti.
Vyhýbajte sa zdieľaniu riadu, pohárov, šálok, príboru, uterákov a posteľnej bielizne s ostatnými členmi domácnosti a so zvieratami.

Nový koronavírus nie je pre deti nebezpečnejší ako chrípka, odporúčané sú
rovnaké postupy, ktoré by mali platiť aj pri ostatných infekčných ochoreniach.

Vyberanie kliešťov

Nachádzame sa v endemickej oblasti výskytu kliešťovej encefalitídy, preto pred  pobytom v prírode  zabezpečte  dôslednú ochranu  detí oblečením( šiltovka,dlhé rukávy a dlhé nohavice) a použitím bezpečných repelentov! Po návrate domov oprášte oblečenie a dôsledne skontroľujte celé telo, hlavne kožne záhyby aj vlasy Vášho dieťaťa.V prípade, že  nájdete prisatého kliešťa, hned ho odstráňte.  Pred samotným odstraňovaním kliešťa  miesto prisatia na pokožke  dezinfikuje (nie je žiaduce sa snažiť kliešťa udusiť olejom, či masťou, pretože pri dusení môže obsah čriev vyvrhnúť do rany, a tak zvýšiť riziko prenosu nákazy).Stačí ho jemne vykývať  vatovým tampónom kým sa sám nepustí.Miesto vydezinfikujte!  V prípade, že hlavička kliešťa zostane v koži,kontaktujte  nás alebo chirurgickú ambulanciu( napr MUDr Hudec Strečnianska, 0902 884 488)

Dôležité je miesto prisatia kliešťa sledovat ešte 2 týždne!!! V pripade, že sa  objaví  začervenie šíracie sa do priestoru, s  centrálnym vybledom, objednajte sa na vyšetrenie do ambulancie!

louis vuitton taschen outlet lancel pas cher louboutin outlet uk canada goose udsalg canada goose udsalg sac goyard pas cher moncler outlet Monlcer Outlet Canada Goose Pas Cher louis vuitton pas cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Moncler Outlet goyard replica Ralph Lauren pas cher Canada Goose Outlet polo Ralph Lauren pas cher Moncler Jakker Udsalg Parajumpers Jakker Udsalg Ralph Lauren pas cher Parajumpers Pas Cher louis vuitton replica Moncler Jas Sale Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Femme Pas Cher Canada Goose Outlet Louboutin pas cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher Canada Goose Pas Cher chloe replica goyard replica Canada Goose Outlet Canada Goose Outlet Canada Goose Outlet Fake louis vuitton replicia louis vuitton replicia replicia louis vuitton Fake louis vuitton replicia Fake louis vuitton replicia replicia louis vuitton Fake louis vuitton louis vuitton replicia replicia louis vuitton louis vuitton replicia replicia louis vuitton louis vuitton replicia Fake louis vuitton Fake louis vuitton replicia louis vuitton replicia louis vuitton Fake louis vuitton replicia louis vuitton Fake louis vuitton louis vuitton replica louis vuitton replica louis vuitton replica louis vuitton replica louis vuitton replica

17.8. 2022    budeme    ordinovat  do 13.00h  z technickych príčin

Objednajte sa , prosím  na termíny  v rezervačnom systéme.

V prípade, že  nie sú voľne termíny , vo veľmi naliehavom prípade ,  príďte do ambulancie na začiatku ord. hodín teda o 10.00 -10.30h

Neobjednaných pacientov  , ktorí prídu  na konci ordinačných hodín bez objednania , nebudem môcť vyšetriť.

Ďakujem  za pochopenie!